A királyné szerint „a körülményekhez képest rendkívül jól van” a rákbetegséggel kezelt III. Károly
A brit királyt hétfő óta kezelik.
A brit királyt hétfő óta kezelik.
A trónörökös a londoni légimentő-szolgálat gáláján vett részt, mint az egyesület védnöke. A jelenlévő Tom Cruise-hoz külön is szólt.
Milyen helyzetbe került a monarchia az uralkodó betegségével? Miért döntött úgy III. Károly, hogy nyíltan kommunikál az állapotáról, és milyen azonnali hatása volt ennek? Milyen feladatok szakadnak Vilmos hercegre édesapja és felesége betegségei mellett? Mi a jövője Harry és András hercegnek, mennyire ártottak a brit királyi családnak a róluk szóló könyvek és sorozatok? Ezekről beszéltünk Bukovszky Zoltán Ákos monarchiaszakértővel.
A walesi hercegné 14, a király pedig 3 napot töltött bent a magánklinikán.
Fél évvel a tervezett időpont után látogat Franciaországba az angol király, akit májusban koronáztak meg. A nyugdíjreform elleni nagy tüntetések miatt Károly inkább Németországot választotta, bár kezdetben Franciaország volt az első számú célpont, hiszen Viktória királynő fia, Edward király Párizsban alapozta meg az Entente cordiale-t, amely szövetségessé tette a brit és a francia birodalmat Németországgal szemben.
1400 katona, 200 ló, 400 zenész és 70 repülőgép.
Magánlátogatásra érkezett Romániába III. Károly brit uralkodó. Azért egy udvariassági találkozó belefért Klaus Iohannis román államfővel.
Az új brit uralkodó a 90-es években járt először Erdélyben, zalánpataki házát a 2000-es évek közepén vásárolta meg Kálnoky Tibor ingatlanfejlesztő segítségével, írja a Times.
A 30 fős társaság fejenként kapott 50 ezer kinát (kb 4,8 millió forintot) az útra, amit szabadon használhattak fel, ráadásul a delegációba befért a külügyminiszter lánya is.
A templomon átsuhanó fura alak jól megmozgatta sokak képzeletét, egyesek szerint Diana vagy II. Erzsébet szelleme is lehetett.
Harry herceg felesége azzal az ürüggyel maradt távol a ceremóniától, hogy az egybeesik kisfiuk, Archie negyedik születésnapjával.
Hetven éve nem látott ünnepséget rendezett az Egyesült Királyság a valaha volt legidősebb uralkodójának tiszteletére. De hogyan illeszkedett az anglikán egyház legősibb hagyománya a világ egyik legfejlettebb városába? Helyszíni riportunk Londonból.
Elérkezett a nagy nap, rengeteg tervezés, egyeztetés és próba után a brit monarchia minden pompáját felvonultatja az új uralkodója koronázása alkalmából. Hetven éve nem volt ilyen, vagyis sokan életükben először látják és tapasztalják meg ezt a történelmi eseményt. A reflektorfényben természetes III. Károly, aki egész életében várt és készült erre a pillanatra, lényegében azóta, hogy 1953-ban gyerekként részt vett az édesanyja, II. Erzsébet koronázásán. Károly pedig mindent megtett, hogy ebbe a reflektorfénybe maga mellé emelje a feleségét – és most már királynőjét –, Kamillát. A Buckingham-palotától a Westminster-apátságig mindössze 30 perc alatt fogják megtenni az utat, de sokkal hosszabb és göröngyösebb volt az az út, amelyet bejártak eddig.
A köztársasági elnök és férje III. Károly állófogadására is meghívást kapott.